Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★
Edit this entry  
22
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★½
Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Edit this entry  
15
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★
Edit this entry  
15
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
½
Edit this entry  
30
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Charade

Charade

1963
×
★★★
Edit this entry  
29
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Domino

Domino

2019
×
Edit this entry  
20
Memoria

Memoria

2021
×
Edit this entry  
17
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
The Sea Wolf

The Sea Wolf

1941
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Big Bird Cage

The Big Bird Cage

1972
×
★★★
Edit this entry  
02
Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

Come Back to the 5 & Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Game

Death Game

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Boxer from Shantung

The Boxer from Shantung

1972
×
★★★★
Edit this entry