Sort by

Ymir_from_Venus has logged 22 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Vampire Hookers

Vampire Hookers

1978
×
Read the review Edit this entry  
27
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alien Private Eye

Alien Private Eye

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Master of the Flying Guillotine

Master of the Flying Guillotine

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★
Edit this entry  
22
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★½
Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Edit this entry  
15
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★
Edit this entry  
15
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
½
Edit this entry