Sort by
  • Get Out

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Caché

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Galaxy Quest

  • Man on the Moon

  • Bicentennial Man

  • Stuart Little

  • Godzilla 2000: Millennium

  • Deuce Bigalow: Male Gigolo

  • Magnolia

  • Girl, Interrupted

  • The Green Mile

  • Dogma

  • Toy Story 2

  • House on Haunted Hill

  • Audition

    ★★★★

  • Superstar

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Beauty

  • Boys Don't Cry

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • Detroit Rock City

  • Mystery Men

  • The Sixth Sense

    ★★★★

  • The Iron Giant

  • Deep Blue Sea

  • Inspector Gadget

  • Pokémon: The Movie 2000

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Lake Placid

  • American Pie

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

  • Big Daddy

  • Tarzan

  • Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

  • The Virgin Suicides

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Mummy

  • The Matrix

  • Office Space

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • The Boondock Saints

  • The Thin Red Line

  • The Prince of Egypt

  • Jack Frost

  • Psycho

  • Babe: Pig in the City

  • A Bug's Life

  • I Still Know What You Did Last Summer

  • The Rugrats Movie

  • The Waterboy

  • The Lion King II: Simba's Pride

  • Bride of Chucky

  • A Night at the Roxbury

  • Urban Legend

  • Scooby-Doo on Zombie Island

  • Antz

  • Rush Hour

  • Lock, Stock and Two Smoking Barrels

  • Halloween H20: 20 Years Later

  • Saving Private Ryan

  • Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

  • There's Something About Mary

  • American History X

  • Doctor Dolittle

  • Mulan

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Celebration

    ★★★★

  • Godzilla

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½