Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
½
Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★½
Edit this entry  
10
Gigli

Gigli

2003
×
★½
Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★½
Edit this entry  
24
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Bestia

Bestia

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nuts!

Nuts!

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
I'm Not Ashamed

I'm Not Ashamed

2016
×
½
Edit this entry  
15
Horace and Pete

Horace and Pete

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Fan Girl

Fan Girl

2015
×
★½
Edit this entry  
15
Circle

Circle

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
600 Miles

600 Miles

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★½
Edit this entry  
04
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Edit this entry  
03
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★½
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★
Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Going Overboard

Going Overboard

1989
×
½
Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry