• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Thirty-Nine

    ★★★

  • Love Tactics

    ★★★

  • Inventing Anna

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Station Eleven

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • VOIR

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Intrusion

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★★

  • Titane

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★