Sort by

ynna has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
#Alive

#Alive

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry