RSS feed for YangGuo

YangGuo has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Little Thing Called Love

A Little Thing Called Love

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shelter

Shelter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Storm Boy

Storm Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kenapa Harus Bule?

Kenapa Harus Bule?

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Foxtrot Six

Foxtrot Six

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man from the Sea

The Man from the Sea

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry