Sort by

Yo_Roboto has logged 63 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Magnificent Seven Ride!

The Magnificent Seven Ride!

1972
×
★★
Edit this entry  
31
Sphere

Sphere

1998
×
★★
Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★½
Edit this entry  
26
Find Me Guilty

Find Me Guilty

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Faster

Faster

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Guns

Mean Guns

1997
×
★½
Edit this entry  
24
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
xXx

xXx

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
As Good as Dead

As Good as Dead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
On Location: Where Eagles Dare

On Location: Where Eagles Dare

1968
×
Edit this entry  
20
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
The Martian Chronicles

The Martian Chronicles

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rent-a-Cop

Rent-a-Cop

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Red Pirate

Red Pirate

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★
Edit this entry  
14
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dance of the Dwarfs

Dance of the Dwarfs

1983
×
★½
Edit this entry  
12
Strays

Strays

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Bodyguard

The Bodyguard

1973
×
★★★
Edit this entry  
10
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★½
Edit this entry  
09
The Raven

The Raven

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hunt

Hunt

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sherlock Holmes and the Secret Weapon

Sherlock Holmes and the Secret Weapon

1942
×
★★½
Edit this entry  
06
A Man Apart

A Man Apart

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snitch

Snitch

2013
×
★★
Read the review Edit this entry