• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • I Love You, I Hate You

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

    ★★★

  • F9

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Maya at 24

    ★★½

  • Zog and the Flying Doctors

  • Long Toast

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Holy Calamavote – A Special Performance by Run The Jewels

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Shared Document

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Adventures Italian Style

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The End of Suffering (A Proposal)

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Bath Tub

  • Bulldog

    ★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★