Sort by

Yogesh Chhikara has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Footfairy

Footfairy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Main, Meri Patni Aur Woh

Main, Meri Patni Aur Woh

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hawaizaada

Hawaizaada

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Guru

Guru

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Meri Pyaari Bindu

Meri Pyaari Bindu

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bunty Aur Babli

Bunty Aur Babli

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halahal

Halahal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shukranu

Shukranu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Fanny

Finding Fanny

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bewakoofiyaan

Bewakoofiyaan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raavan

Raavan

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iruvar

Iruvar

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brij Mohan Amar Rahe!

Brij Mohan Amar Rahe!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Laila Majnu

Laila Majnu

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Akaash Vani

Akaash Vani

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Aamir

Aamir

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yuva

Yuva

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bachna Ae Haseeno

Bachna Ae Haseeno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Salaam Bombay!

Salaam Bombay!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Page 3

Page 3

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Delhi-6

Delhi-6

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meenakshi Sundareshwar

Meenakshi Sundareshwar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being Cyrus

Being Cyrus

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monsoon Shootout

Monsoon Shootout

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maharathi

Maharathi

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Qismat 2

Qismat 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hum Do Hamare Do

Hum Do Hamare Do

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaadisthan

Shaadisthan

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Helmet

Helmet

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nail Polish

Nail Polish

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chehre

Chehre

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thalaivii

Thalaivii

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry