RSS feed for Mike D
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
At the Circus

At the Circus

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zama

Zama

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
3 Ninjas

3 Ninjas

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry