RSS feed for JΔΣΞS
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Futureworld

Futureworld

1976
×
Read the review Edit this entry  
20
Explorers

Explorers

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emanuel

Emanuel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Skin

Skin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Grow Old

Never Grow Old

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Diane

Diane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Togo

Togo

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry