JΔΣΞS has logged 242 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
RED 2

RED 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
RED

RED

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Edit this entry  
11
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
P2

P2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frozen River

Frozen River

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Edit this entry  
01
A Midnight Clear

A Midnight Clear

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
Beginner's Guide to Sex

Beginner's Guide to Sex

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★
Edit this entry  
26
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The 33

The 33

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
#ALLMYMOVIES

#ALLMYMOVIES

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★½
Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★½
Edit this entry  
09
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Woodlawn

Woodlawn

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry