JΔΣΞS has logged 20 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Edit this entry  
21
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Langoliers

The Langoliers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Deception

Deception

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Paperback Hero

Paperback Hero

1999
×
★★½
Edit this entry  
06
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pan

Pan

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Edit this entry