Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • The Batman

    ★★★★

  • Inventing Anna

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Death to 2020

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Tenet

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Sune - Best Man

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Dark Waters

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Antoine Griezmann: The Making of a Legend

    ★★½

  • Everybody’s Everything

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★