Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
Edit this entry  
19
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
25
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry