• Perfect Strangers

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Dune

  • Black Widow

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Mortal Kombat

  • Crisis

  • The Call

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • New Year's Eve

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Corpus Christi

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • O Beautiful Night

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lodge

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Exterior/Night

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Diamond Dust

  • Ocean's Eight

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

  • Utøya: July 22

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum