• Enola Holmes

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Seventeen

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Eye for an Eye

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Parasite

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Superlopez

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Comedy Central Roast of Bruce Willis

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • The Making of Annihilation

  • Growing Up

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Robin Williams: Come Inside My Mind

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Something Huge

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Bomb Scared

  • Holy Camp!

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Loving Pablo

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • The Only Living Boy in New York

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Big Bad Fox and Other Tales

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Unlocked

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Bar

    ★★★