yondemon has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Los miércoles no existen

Los miércoles no existen

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Growing Up

Growing Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Born to Win

Born to Win

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Superlopez

Superlopez

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry