Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Tetris

    ★★★

  • Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Magnetic Fields

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • From The Balcony

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Tokyo Revengers

  • Vivy: Fluorite Eye's Song

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Horimiya

  • Mank

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½