Sort by

yorel1976 has logged 16 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Pact

The Pact

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Results

Results

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
These Birds Walk

These Birds Walk

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Fear

In Fear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry