Sort by

yorel1976 has logged 101 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
8½

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kid

The Kid

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Piercing

Piercing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
George Washington

George Washington

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry