Sort by

cowboy has logged 236 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jingle Around the Clock

Jingle Around the Clock

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Crash

Crash

2004
×
Edit this entry  
28
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Book Club

Book Club

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Marlina the Murderer in Four Acts

Marlina the Murderer in Four Acts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★
Edit this entry  
15
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
½
Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
Edit this entry  
01
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
Edit this entry  
28
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read other review Edit this entry  
15
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Read the review Edit this entry