RSS feed for Michael

Michael has logged 14 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry