RSS feed for Michael
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Hulk

Hulk

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Quatermass II

Quatermass II

1957
×
★★★
Edit this entry  
22
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★
Edit this entry  
22
The Quatermass Xperiment

The Quatermass Xperiment

1955
×
★★★½
Edit this entry  
19
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Edit this entry  
12
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Edit this entry  
12
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry