yoshang has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★½
Edit this entry  
29
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Papillon

Papillon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man's Favorite Sport?

Man's Favorite Sport?

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brigadoon

Brigadoon

1954
×
★★
Edit this entry  
21
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★
Edit this entry  
18
Send Me No Flowers

Send Me No Flowers

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Xanadu

Xanadu

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Come September

Come September

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Network

Network

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Town

On the Town

1949
×
★★★
Edit this entry  
09
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lover Come Back

Lover Come Back

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Was a Male War Bride

I Was a Male War Bride

1949
×
★★★
Edit this entry  
05
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Polyester

Polyester

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
Damn Yankees

Damn Yankees

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Giant

Giant

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Topper

Topper

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★
Edit this entry