Sort by

Yossa has logged 77 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Boccaccio '70

Boccaccio '70

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Monster with a Thousand Heads

A Monster with a Thousand Heads

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chocolat

Chocolat

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauties of the Night

Beauties of the Night

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kiki, Love to Love

Kiki, Love to Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Graduation

Graduation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tales of an Immoral Couple

Tales of an Immoral Couple

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Who is Oda Jaune?

Who is Oda Jaune?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mar

Mar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I Promise You Anarchy

I Promise You Anarchy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Peace to Us in Our Dreams

Peace to Us in Our Dreams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Conversations

Last Conversations

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charity

Charity

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lenin Park

Lenin Park

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Semana Santa

Semana Santa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disorder

Disorder

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Francofonia

Francofonia

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Young Patriot

A Young Patriot

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Olga Hepnarova

I, Olga Hepnarova

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under Snow

Under Snow

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prince

Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cult

The Cult

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Like Cattle Towards Glow

Like Cattle Towards Glow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Stay with You

I Stay with You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rams

Rams

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Loneliness Square

Loneliness Square

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry