RSS feed for youareaboy

youareaboy has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Untitled Star Wars Trilogy: Episode I

Untitled Star Wars Trilogy: Episode I

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Golden Hour

Golden Hour

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Madagascar 4

Madagascar 4

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tabernacle 101

Tabernacle 101

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry