RSS feed for youareaboy
  • Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    Hey look they made a movie about me

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    Scary Stories to Tell in the Dark

    The manga was better

  • Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Thanks to this movie I now know not to call my uber driver stinky. Had I watched this movie earlier I would have saved myself several trips to the emergency room

  • Coco

    Coco

    ★★★★

    0/10 there was no chocolate

  • The Witch

    The Witch

    ★★★★½

    Bruh just spray everyone with water.
    That's how you find out who is the witch

    Smh it's like non of these pilgrims watched wizard of oz

  • The King of Comedy

    The King of Comedy

    ★★★★★

    That pupkin guy is pretty funny

  • Phoenix Forgotten

    Phoenix Forgotten

    Doesnt really do anything new. Predictable and bland.

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

    Badger and Skinny pete weren't playing fortnite

    10/10

  • Joker

    Joker

    ★★★★

    The presentation of this film was amazing. I felt invested the entire time. Joaquin phoenix gives an amazing performance. And it doesnt feel like it ever holds back

  • Wait Until Dark

    Wait Until Dark

    ★★★★½

    It really set the groundwork for many classic thrillers to follow

  • Unsane

    Unsane

    ★★★★½

    I really liked this one

  • Yesterday

    Yesterday

    ★★

    This is most certainly a movie...