• Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★

  • False Positive

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Ammonite

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Maniac

  • mid90s

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story