Sort by
  • The Nun II

    ★★½

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Cobweb

    ★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★½

  • Carl's Date

    ★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Jeanne du Barry

    ½

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Mafia Mamma

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Clock

    ★★★

  • Renfield

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Joy Ride

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★½

  • It Lives Inside

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★★

  • Run Rabbit Run

    ★★★

  • Missing

    ★★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Rosaline

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ½

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Chevalier

    ★★★★

  • My Policeman

    ½

  • The Blackening

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½