Sort by
  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Incantation

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Lupin III: The First

  • My Prince Edward

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Lucky Grandma

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • 10 Years with Hayao Miyazaki

    ★★★

  • Furie

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★