Sort by

youngeun has logged 31 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big

Big

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Café Society

Café Society

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dig

The Dig

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry