• All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • No Sudden Move

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Censor

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Cops and Robbers

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Nine Days

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Shelter

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • Lupin III: The First

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Jesus Rolls

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Wave

    ★★★