Michael has logged 223 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dutch

Dutch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slaughtered

Slaughtered

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Outside

The Dead Outside

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Wisdom of Crocodiles

The Wisdom of Crocodiles

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spooks & Creeps

Spooks & Creeps

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shivers

Shivers

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Shark

Nightmare Shark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Sharks of the Corn

Sharks of the Corn

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost Shark 2: Urban Jaws

Ghost Shark 2: Urban Jaws

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Amityville Island

Amityville Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost Shark

Ghost Shark

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood, Guts, Bullets and Octane

Blood, Guts, Bullets and Octane

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Paperboy

The Paperboy

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry