Michael has logged 18 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bliss

Bliss

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gorgo

Gorgo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry