Sort by
  • Ponniyin Selvan: Part One

    ★★★

  • Plan A Plan B

    ★★

  • Vikram Vedha

    ★★★½

  • Chup

    ★★★

  • Jogi

    ★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • Cuttputlli

    ★½

  • Cobra

    ½

  • Thiruchitrambalam

    ★★★½

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Beast

    ★★½

  • Fall

    ★★★½

  • Shuklopokkho

  • Raksha Bandhan

    ★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★½

  • Sita Ramam

    ★★★★

  • Carter

    ★½

  • Prey

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★½

  • Luck

    ★★½

  • Ek Villain Returns

  • Vikrant Rona

    ½

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Honor Society

    ★★★★

  • Shamshera

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • HIT: The First Case

    ★½

  • Jaadugar

    ★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Quaid-e-Azam Zindabad

    ★★½

  • London Nahi Jaunga

    ★★★½

  • Khuda Haafiz Chapter 2: Agni Pariksha (2022)

    ★★½

  • Shrimati

    ★★

  • Kaduva

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★★

  • Sher Bhagga

    ★★½

  • Forensic

    ★★

  • JugJugg Jeeyo

    ★★★½

  • Naadi Dosh

    ★★★½

  • Prakashan Parakkatte

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • 777 Charlie

    ★★★½

  • Janhit Mein Jaari

    ★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★

  • X Equals To Prem

    ★½

  • Major

    ★★★

  • Samrat Prithviraj

    ★★

  • Vikram

    ★★★½

  • F3: Fun and Frustration

    ½

  • Anek

    ★★

  • Tirandaj Shabor

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Pap Punno

    ★★½

  • 12th Man

    ★★

  • Dhaakad

    ★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★

  • Belashuru

    ★★★½

  • The Roundup

    ★★★½

  • Saunkan Saunkne

    ★★★½

  • Aparajito - The Undefeated

    ★★★★★

  • Jo & Jo

    ★★★

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★★½

  • Don

    ★★★½

  • Sarkaru Vaari Paata

    ★★½

  • Kolkatar Harry

    ★★

  • Mere Desh Ki Dharti

    ★★½

  • Thar

    ★★