• Gold

    Gold

    ★★★

    Decent

  • An Action Hero

    An Action Hero

    ★★★

    so so

  • Freddy

    Freddy

    ★★★½

    Bollywood is back on track.
    After Gangubai, Sarmaji Namkeen, Dasvi, Runway 34, JugJugg Jeyo, Darlings, Brahmastra, Jogi, Vikram Vedha, Monica , Drishyam 2 and Qala Freddy was another good movie from Bollywood in this year.

  • Qala

    Qala

    ★★★½

    After 'Sardar Udham' another Hollywood level production from Bollywood.

  • Tich Button

    Tich Button

    ★★★½

    Good one.
    Liked it.

  • Love Today

    Love Today

    ★★★★

    I loved this movie but I should never trust a girl like 'Nikita' or any other girl and I wish i could understand this.

  • Bhediya

    Bhediya

    ★★★

    it was quite good but too lengthy also agar 30 min trim karke rls karti to dekhne mein aur maza ajati.

  • Causeway

    Causeway

    ★★★

    Liked it.

  • Poran

    Poran

    ★★★★

    One of best Bangladeshi mainstream movie in recent years.

  • All Quiet on the Western Front

    All Quiet on the Western Front

    ★★★★

    One of the best of 2022

  • Sardar

    Sardar

    ★★½

    Mid

  • Drishyam 2

    Drishyam 2

    ★★★½

    As good as the original