Sort by

saibot has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ma' Rosa

Ma' Rosa

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Blush

Blush

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ode to Nothing

Ode to Nothing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
2 Cool 2 Be 4gotten

2 Cool 2 Be 4gotten

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Punch

Punch

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Edit this entry  
22
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Edit this entry  
21
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry