• One Piece Film: Red

    ★★★★

  • Nope

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Again My Life

    ★★★½

  • Tomorrow

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Soundtrack #1

  • Umma

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★★½

  • Through the Darkness

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Our Beloved Summer

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Hellbound

    ★★★½

  • Now, We Are Breaking Up

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • My Name

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★½

  • ODDTAXI

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Vincenzo

  • Beyond Evil

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Sweet Home

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★½

  • Run On

  • True Beauty

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★½