RSS feed for Sandy

Sandy has logged 43 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noah

Noah

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting

The Haunting

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Occupant

Occupant

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Six Degrees of Helter Skelter

The Six Degrees of Helter Skelter

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry