• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Help

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Dylan Moran: Dr Cosmos

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • #Alive

    ★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½