Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Women in Rock

Women in Rock

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Martyrs

Martyrs

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★
Edit this entry  
31
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★½
Edit this entry  
17
Sharktopus vs. Pteracuda

Sharktopus vs. Pteracuda

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★
Edit this entry  
10
November

November

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
½
Edit this entry  
27
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Help

Help

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Secret Diaries of Miss Anne Lister

The Secret Diaries of Miss Anne Lister

2010
×
★★★½
Edit this entry