Sort by

Youssef has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★½
Edit this entry  
25
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Locke

Locke

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★½
Edit this entry  
23
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★
Edit this entry  
22
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Edit this entry  
07
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★½
Edit this entry  
04
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★½
Edit this entry