Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
03
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
And the Band Played On

And the Band Played On

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Edit this entry