• Barbie

  • Babylon

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★

  • The World to Come

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Klaus

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Spider-Man: Far From Home

  • The Healer

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Nice Talking to You

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald