Yuli has logged 459 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★½
Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bright

Bright

2017
×
½
Edit this entry  
31
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Edit this entry  
30
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
Edit this entry  
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Edit this entry  
28
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★½
Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★½
Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★½
Edit this entry  
26
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★
Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★
Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
Edit this entry