Yuli has logged 827 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
24
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Frida

Frida

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Edit this entry  
30
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Edit this entry  
30
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
Edit this entry  
29
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★
Edit this entry  
28
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
½
Edit this entry  
27
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★½
Edit this entry  
26
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★
Edit this entry  
24
Next

Next

2007
×
Edit this entry  
24
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
24
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Darkman

Darkman

1990
×
★★
Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
½
Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Edit this entry  
22
The Call

The Call

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Fracture

Fracture

2007
×
★½
Edit this entry  
21
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Surrogates

Surrogates

2009
×
Edit this entry  
21
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Edit this entry  
19
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
Edit this entry  
18
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Edit this entry  
17
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Pompeii

Pompeii

2014
×
Edit this entry  
17
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Jason X

Jason X

2001
×
½
Edit this entry