Yuli has logged 524 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
27
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Edit this entry  
10
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Starstruck

Starstruck

2010
×
½
Edit this entry  
10
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★½
Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Edit this entry  
04
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
Edit this entry  
04
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
30
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★½
Edit this entry  
30
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Case 39

Case 39

2009
×
★½
Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Player

The Player

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
½
Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★
Edit this entry  
18
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
17
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Edit this entry  
14
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★½
Edit this entry  
11
Victoria

Victoria

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Glory

Glory

1989
×
★★
Edit this entry  
07
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★½
Edit this entry  
07
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
07
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
Duplex

Duplex

2003
×
Edit this entry  
04
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★½
Edit this entry  
04
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Max Payne

Max Payne

2008
×
½
Edit this entry  
01
This Is England

This Is England

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★½
Edit this entry  
29
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
Edit this entry  
27
Planet 51

Planet 51

2009
×
★½
Edit this entry  
27
Amistad

Amistad

1997
×
★★
Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Edit this entry  
27
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★
Edit this entry  
26
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★
Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry