• The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Moxie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Freaky

    ★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • #Alive

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★½

  • Scoob!

  • The Half of It

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • The Father

    ★★★½

  • Horse Girl

    ½

  • Minari

    ★★★½